Natka zdobywa pierwszy tytuł ITF 10.000$

pierwszy tytuł

10 listopada 17-letnia Natalia Siedliska wygrała turniej ITF 10.000$ w greckim Heraklionie. W finale Natka (842 WTA) pokonała rok młodszą Vendulę Zovincovą z Czech 6-1 6-4. Zovincova nie jest jeszcze notowana w rankingu.

Taki turniej jest idealną okazją dla młodych tenisistek do zdobywania pierwszych punktów i rywalizacji z innymi zawodniczkami o zbliżonym poziomie.  Największym sukcesem Natalii w tym turnieju było (poza zwycięstwem 😉 ) wyeliminowanie w półfinale Szwajcarki Karin Kennel (500 WTA), która w tym roku w rozgrywkach juniorskich plasowała się na 10. miejscu i została m.in. wicemistrzynią Europy.

Natalia nie startuje z juniorkami. Poza kilkoma turniejami niskiej rangi, gdy była bardzo młoda, za cykl rozwoju przyjęła występy w imprezach seniorskich.

Tydzień wcześniej w Heraklionie doszła do finału – uległa tam Francuzce Laetitii Sarrazin (499 WTA). Za finał imprezy otrzymała 8 punktów do klasyfikacji WTA.

Za zwycięstwo w turnieju Natalia otrzyma 12 punktów, co pozwoli jej na awans w okolice 645 miejsca na liście WTA.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój sportowy naszej utalentowanej zawodniczki.